Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia – wycieczka 5 dniowa

Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia – wycieczka 5 dniowa

Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia – wycieczka 5 dniowa

31 maja – 4 czerwca 2018

Wersja do wydruku

1 dzień  30/31 maja 2018r (środa – czwartek) – zbiórka uczestników wycieczki o 23:45 w wyznaczonym miejscu, wyjazd o 0:15 wyjazd do Kowna.  Od około godziny 10:00 – 10:30 zwiedzanie Kowna (najbardziej litewskiego ze wszystkich litewskich miast): zwiedzanie miasta, m.in.: Starego Miasta, ruin zamku kowieńskiego, ratusza, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, spacer po Alei Wolności, przejazd do hotelu w Rydze, zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

 2 dzień – 1 czerwca 2018r. (piątek) śniadanie, od około 8:30 zwiedzanie Rygi, na które składa się z objazdówka spaceru po kwartale Secesyjnym ok 20 – 30 min, zapoznania się ze Starówką Rydzką: Zamek Kawalerów Mieczowych, Brama Szwedzka, zespół kamieniczek Trzej Bracia, mur miejski z Basztą Prochową, Plac Wolności z pomnikiem Wolności, placy Liwski, Domski, Duża I Mała Gildje, dom Czarnego Kota, kościoły Św. Piotra, Św. Magdaleny, Polski (Matki Boskiej Bolesnej), Katedry Domska i Św. Jakuba. Czas na wypicie kawy. Około 13:30 wyjazd do Estonii.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień –  2 czerwca 2018r. (sobota), zabranie lunch pakietów, przejazd na terminal promowy w Tallinnie, odprawa  około 7:00, wypłynięcie do Helsinek o godzinie 8:00. Śniadanie bufetowe na promie. Około 10:30 dotarcie do Helsinek. Przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek, czas na wypicie kawy…). Następnie zwiedzanie miasta – plac Senacki z katedrą luterańską, Esplanadi, terminal olimpijski, park Kaivopuisto, przejazd nabrzeżem, pchli targ, Bulevaardi, ul. Mannerheima, teatr szwedzki, Stockmann, pomnik Mannerheima, kościół w skale, cmentarz Hietalahti (z grobami Kekkonena i Mannerheima), pomnik Sybeliusa, stadion olimpijski, opera narodowa, Finlandia Talo (konferencja KBWE 1975), główny dworzec kolejowy, teatr narodowy. Obiadokolacja na promie bogaty bufet, powrót do Tallinna w godzinach nocnych, nocleg.

4 dzień –  3 czerwca 2018r. (niedziela), śniadanie, około 8:00 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Tallina zwiedzanie górnego miasta: wzgórze ToompeaSobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto – Średniowieczne uliceDługa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Dodatkowo objazd autokarem po ulicach Tallinna. Około 14:00 wyjazd do Rygi. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień –  4 czerwca 2018r. (poniedziałek), śniadanie, około 8:00 wyjazd do Polski, po drodze przerwy techniczne wynikające z czasu pracy kierowców, obiad w Polsce. Powrót przewidziany około 23:00.

Kolejność realizowanych punktów programu może ulec zmianie.

Świadczenia:

  1. 2 noclegi w hotelu*** w Rydze, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, 2 noclegi w apartamentach 2 osobowych nad samym morzem w Tallinnie, pokoje 2, 3 osobowe
  2. Wyżywienie:
  • 1 dzień obiadokolacja, 2 dzień śniadanie, obiadokolacja, 3 dzień lunch pakiet, śniadanie bufetowe i obiadokolacja na promie, w ramach obiadokolacji na promie alkohol w cenie posiłku (piwo i wino bez ograniczeń), 4 dzień śniadanie i obiadokolacja, 5 dzień śniadanie i obiad na trasie w Polsce.
  1. Transport autokarowy.
  2. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  3. Opieka pilota, usługi przewodnickie, ubezpieczenie NW i KL

Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.
Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu. Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e_mailową.

Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia – wycieczka 5 dniowa

Pin It on Pinterest