Słowacja – Węgry – Austria – Czechy – wycieczka 4 dniowa 15 – 18.08.2024

Słowacja – Węgry – Austria – Czechy – wycieczka 4 dniowa 15 – 18.08.2024

Zapisz się

Poznajemy kraje Europy Środkowej  – wycieczka ,,Trzy stolice w 4 dni”
(Bratysława,  Budapeszt, Wiedeń)  14/15 – 18 sierpnia 2024 r.

1 dzień (14/15.08.2024 r. śr./czw.) – Zbiórka uczestników wycieczki w wyznaczonym miejscu o godzinie 24:00, wyjazd o 00:15. Około 9:00 grupa rozpoczyna zwiedzanie zamku Czerwony Kamień – jednego z najlepiej zachowanych oraz podobno najpiękniejszych zamków na Słowacji. Wyróżniają go bogato zdobione wnętrza pełne zabytkowych mebli, obrazów, broni oraz przedmiotów codziennego użytku. Około godziny 12:00 W czasie wolnym będzie możliwość zakupu pamiątek, wypicie kawy, zjedzenie posiłku. Od około godziny 13:30 rozpoczniemy nasze zwiedzanie od zamku usytuowanego na wzgórzu. Z jego murów będziemy mieli okazję podziwiać stolicę Słowacji, oferującą przepiękne widoki na całe miasto oraz okoliczne tereny, włącznie z austriacką stroną granicy. To będzie nasza pierwsza okazja, aby zobaczyć Dunaj, który stanowi naturalną atrakcję i wspólny element wszystkich odwiedzanych przez nas stolic. Następnie spacer urokliwymi uliczkami niezwykle kameralnej, miejscowej starówki. To okazja, by zapoznać się z bogatą historią Pressburga (historyczna nazwa miasta) i zobaczyć katedrę św. Marcina, która była miejscem koronacji wielu królów węgierskich. Przejście w stronę Starego Ratusza usytuowanego na Hlavnem Namestie, czyli głównym placu miasta. Po drodze, zachwycając się pięknem Bratysławy, miniemy jeden z symboli miasta – Wieżę Michalską. Spacer zakończony zostanie pod eklektycznym gmachem Słowackiego Teatru Narodowego. Czas na indywidualny spacer, pamiątki…. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, Nocleg.

2 dzień (16.08.2024 r. piątek) – śniadanie w hotelu.  Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie rozpocznie się od Wzgórza Zamkowego. W czasie spaceru po najstarszej dzielnicy Budy odwiedzimy plac św. Trójcy ze wspaniałym, neogotyckim kościołem Macieja i pomnikiem św. Stefana, a także bajkowe Baszty Rybackie (budowla z siedmioma, symbolizującymi plemiona madziarskie, wieżyczkami). Na Wzgórzu Zamkowym, w ramach czasu wolnego, będzie możliwość spożycia posiłku, czy dokonania zakupów. Po opuszczeniu wzgórza, przejeżdżając niedaleko słynnego Mostu Łańcuchowego, znajdziemy się po pesztańskiej stronie stolicy Węgier. Grupa odbędzie 1 godzinny rejs po Dunaju. Odwiedzimy bazylikę św. Stefana. Wizyta we wnętrzu wspomnianej świątyni, z uwagi na jej bogaty wystrój i obecność najważniejszej węgierskiej relikwii, jaką jest zasuszona dłoń króla Stefana, Następnie przejazd do hotelu pod Bratysławą, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (17.08.2024 r. sobota)Śniadanie w hotelu, wyjazd do Wiednia, Przejazd na Wzgórze Kahlenberg – znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Później przejdziemy do centrum miasta, aby przejść dziedzińcami Zamku Hofburg, żeby po wyjściu monumentalną Bramą św. Michała znaleźć się przy Kohlmarkt – reprezentacyjnej ulicy miasta. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znana z doskonałych wypieków
i niespotykanie pysznej kawy cukiernia Demel. Mijając witryny ekskluzywnych butików, należących do najbardziej znanych kreatorów mody światowej, skręcimy z ulicy na Plac Graben, gdzie urzeknie nas Kolumna św. Trójcy – wyjątkowo piękna kolumna morowa. Będziemy również podziwiać potężną, gotycką katedrę  – Stephansdom, zwieńczoną dachem składającym się z 230 tysięcy glazurowanych dachówek. W czasie wolnym będzie możliwość zakupu pamiątek lub zjedzenie posiłku. Przejazd na Słowację do jednej z miejscowości szlaku winnego, biesiada regionalna i degustacja win. Przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień (18.08.2024 r. niedziela) – śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Po drodze na terenie  Czech zatrzymanie się w  Zespołe Parkowo – Pałacowym Lednice-Valtice – wpisanym na listę UNESCO, kontynuowanie podróży, zatrzymamy się jeszcze w miejscu upamiętniającym Bitwę pod Sławkowem (Austerlitz) na polach pomiędzy Sławkowem a Brnem, gdzie rozegrała się w grudniu 1805 jedna z najważniejszych bitew wojen napoleońskich, bitwa pod Austerlitz, zwana także „bitwą trzech cesarzy”. Na terenie Polski w okolicy Kłodzka grupa uda się na dwudaniowy obiad. Powrót do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Uczestnik wyjazdu musi dysponować dowodem lub paszportem. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Koszt wycieczki:

Ilość uczestników Koszt na osobę
50 – 53 1790 zł
45 – 49 1890 zł
40 – 44 1990 zł

Cena wycieczki zwiera:

 1. Transport autokarowy z obsługą dwóch kierowców, opłaty parkingowe i drogowe.
 2. Nocleg w hotelu*** na rogatkach Bratysławy ze śniadaniem i obiadokolacją w pokojach 2 osobowych.
 3. Posiłki na trasie:
  • 1 dzień – obiadokolacja, 2 dzień – śniadanie i obiadokolacja, 3 dzień – śniadanie i kolacja regionalna z degustacja win, 4 dzień – śniadanie, dwudaniowy obiad w Polsce w dniu powrotu.
  • Na życzenie grupy możemy zamówić w Budapeszcie obiad z kuchni europejskiej lub węgierskiej. Koszt dodatkowo płatny około 18 – 20 euro w zależności od menu i restauracji.

4.  W ramach zaproponowanej ceny wycieczki grupa ma zapewnione płatne wstępy: 

  • Zwiedzanie zamku Czerwony Kamień
  • 1 godzinny rejs po Dunaju w Budapeszcie.

5. Na całej trasie zapewniamy: obsługę pilota oraz przewodników lokalnych.

6. Ubezpieczenie NNW 20 000 zł i KL – 20 000 euro, oraz obowiązkowe opłaty na TFG i TFP.

7. System Tour Guide – zapewniający odsłuch informacji przekazywanych przez przewodnika.

Informacje praktyczne:

 • Paszport nie jest wymagany. Wystarczy ważny dowód osobisty,
 • Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności w/w dokumentów
 • Po zorganizowaniu się grupy uczestnicy otrzymają link do zarejestrowania się na wyjazd oraz podpisania umowy i wpłaty zaliczki.
 • Dla uczestników wyjazdu zostanie utworzona grupa w programie WhatsApp. Grupa będzie służyła przekazywaniu istotnych wiadomości przed rozpoczęciem wycieczki oraz będzie miejscem komunikatów organizacyjnych podczas jej trwania.

Zapisz się

Bratysława – Budapeszt – Wiedeń – wycieczka 4 dniowa

Pin It on Pinterest