Włoskie wakacje – zwiedzanie i wypoczynek – 10 dni

Włoskie wakacje – zwiedzanie i wypoczynek – 10 dni
Włoskie wakacje – zwiedzanie i wypoczynek – 10 dni
Dzień 1 Tranzyt do Włoch.

Zbiórka uczestników w umówionym miejscu o ustalonej godzinie. Przejazd autokarem przez Niemcy i Austrię do Włoch. Przejazd przez Południowy Tyrol i Górną Adygę do Wenecji Euganejskiej. Zakwaterowanie w okolicach Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 Wenecja, Padwa, Costa Romagnola.

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym wyjątkowego miasta na wodzie z pięknymi pałacami, licznymi kanałami i laguną. Krótki pobyt na Placu Świętego Marka. Rejs tramwajem wodnym po Canale Grande. Powrót do autokaru. Przejazd do Padwy. Przejście przez największy owalny plac miejski na świecie – Prato della Valle do Bazyliki Świętego Antoniego – wewnątrz grób ,,Świętego”, Kaplica ,,Czarnej Madonny”, Kaplica Polska oraz cudowna Kaplica Relikwii. Powrót do autokaru. Przejazd na Riwierę Adriatycką (Costa Romagnola ). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Costa Romagnola.

Śniadanie. Całodzienny pobyt nad Morzem Adriatyckim (Costa Romagnola). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 Florencja.

Śniadanie. Przejazd do Florencji. Zwiedzanie ,, Kolebki Renesansu” z przewodnikiem – spacer ulicami urokliwej starówki: Santa Maria Novella, Piazza del Duomo, Santa Maria del Fiore, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio (Most Złotników). Przejazd do uzdrowiska Fiuggi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Watykan.

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie z przewodnikiem: Muzea Watykańskie – najbogatsze i najważniejsze muzea na świecie, Kaplica Sykstyńska, Bazylika Świętego Piotra – w niej cenne dzieła, m.in. baldachim z brązu nad grobem Św. Piotra – wykonany przez G.L. Berniniego a także słynna Pieta Michała Anioła. Odwiedzenie grobu Papieża Jana Pawła II. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczór z muzyką na żywo, bufet z przekąskami, nocleg.

Dzień 6 Morze Tyrreńskie.

Śniadanie. Przejazd nad Morze Tyrreńskie do miejscowości Nettuno. Całodzienny pobyt na plaży. Możliwość odwiedzenia Sanktuarium Św. Marii Goretti. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Rzym.

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie ,,Wiecznego Miasta” z przewodnikiem – spacer po Rzymie renesansowym, barokowym i starożytnym: Zamek Anioła, Plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. W trakcie zwiedzania czas wolny na pizzę i przepyszne włoskie lody. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 San Marino.

Śniadanie. Przejazd do San Marino. Jedno z najmniejszych państw Europy stanowiące enklawę na terenie Włoch, jest jedynym pozostałym do dziś włoskim miastem-państwem. Krótkie zwiedzanie, czas na kawę i zakup pamiątek. Przejazd na Riwierę Adriatycką. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 Costa Romagnola.

Śniadanie. Całodzienny pobyt na plaży. Możliwość zorganizowania wycieczki do Parku Rozrywki ,,Mirabilandia” za dodatkową opłatą. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 Tranzyt do Polski.

Śniadanie. Przejazd przez Nizinę Padańską, Wenecję Euganejską, Górną Adygę, Południowy Tyrol, Austrię i Niemcy do Polski. Po drodze postój na posiłek płatny we własnym zakresie.

Dzień 11 Tranzyt do Polski.

Przyjazd do miejsca zakończenia wycieczki we wczesnych godzinach porannych.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od godzin rezerwacji.
Uczestnik wycieczki musi posiadać dowód osobisty lub paszport.

Cena zawiera:
  1. 9 noclegów w hotelach trzygwiazdkowych, 9 śniadań i 9 obiadokolacji oraz opłaty klimatyczne
  2. Ubezpieczenie NW, KL
  3. Transport autokarowy z obsługą 2 kierowców, bar, TV, opłaty wjazdowe do miast (check point), opłaty parkingowe
  4. Bilety na pociąg do Wenecji (w obie strony), bilety na tramwaj wodny w Wenecji
  5. Bilety na komunikację miejską w Rzymie, bilety do Muzeów Watykańskich + rezerwacja: wejście bez kolejki (3 godz. muzea + 3 godz. Bazylika)
  6. Opiekę pilota – pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych,
  7. Wieczór z muzyką na żywo z przekąskami.
  8. Opłatę za przewodników miejscowych: w Wenecji, po Florencji, w Muzeach Watykańskich i Bazylice Św. Piotra + system nagłaśniający (słuchawki), opłata przewodnika na wycieczkę po Rzymie + system nagłaśniający (słuchawki).
  9. Obowiązkową od 26.11.2016r. opłatę od każdego turysty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.

Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu. Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e-mailową.

Włoskie wakacje – zwiedzanie i wypoczynek – 10 dni

Pin It on Pinterest