Włoskie wakacje w północnych Włoszech – 10 dni

Włoskie wakacje w północnych Włoszech – 10 dni

Włoskie wakacje w północnych Włoszech – 10 dni

Dzień 1 – Tranzyt do Włoch

Zbiórka uczestników w umówionym miejscu o ustalonej godzinie. Przejazd autokarem przez Niemcy i Austrię do Włoch. Przejazd przez Południowy Tyrol i Górną Adygę do Emilii Romanii. Zakwaterowanie w hotelu w Rimini, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – Costa Romagnola 

Śniadanie. Całodzienny pobyt nad Morzem Adriatyckim (Costa Romagnola). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – Asyż, spotkanie ze Św. Franciszkiem i przedsmak Toskanii pobyt w Montepulciano

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Spacer po średniowiecznym mieście śladami ,,Świętego Biedaczyny”– patrona Włoch: Bazylika Świętego Franciszka, Katedra Św. Rufina oraz Bazylika Św. Klary. Przejazd do Santa Maria degli Angeli. Odwiedzenie Bazyliki ze słynnym kościółkiem ,,Porcjunkula”. Przejazd do Montepulciano – toskańskiego reliktu miast słynącego z produkcji doskonałych win i regionalnej oliwy. Degustacja wina i oliwy w lokalnej, rodzinnej winnicy oraz możliwość zakupu wyrobów regionalnych. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 – Costa Romagnola 

Śniadanie. Całodzienny pobyt nad Morzem Adriatyckim (Costa Romagnola). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – Bolonia 

Śniadanie. Przejazd do Bolonii – stolicy regionu Emilia – Romania, miasta arkad i krużganków ze słynnym uniwersytetem, a także z odrębną sztuką kulinarną. Spacer po zabytkowej Starówce : Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z Fontanną Neptuna i Palazzo Comunale – średniowiecznym ratuszem; Bazylika San Petronio oraz Piazza di Ravegnata ze słynnymi krzywymi wieżami. Czas wolny. Przejazd do Ferrary – jednego z najpiękniejszych miast włoskich z uroczą Starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Spacer ulicami średniowiecznego centrum historycznego: Castello Estense, Katedra oraz romantyczna via delle Volte. Czas wolny. Powrót na Costa Romagnola. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 – Costa Romagnola odpoczynek i wieczorna zabawa

Śniadanie. Pobyt na plaży; możliwość korzystania z lokalnych atrakcji we własnym zakresie. Obiad. Kontynuacja wypoczynku. Obiadokolacja z muzyką na żywo. Nocleg.

Dzień 7 – Zamek Gradara i Republika San Marino 

Śniadanie. Przejazd do zamku Gradara – tajemniczej i romantycznej fortecy – świadka tragedii, romansów i morderstw na przełomie średniowiecza i renesansu; najbardziej znana jest ze smutnych losów postaci opisywanych przez Dantego, Petrarkę i Boccaccio – Paulo i Franceski. Przejazd do Republiki San Marino – Antycznej Ziemi Wolności i najstarszej republiki na świecie, stanowiącej enklawę na terenie Włoch. Spacer po Monte Titano, malowniczą trasą przy zamkach i fortyfikacjach. Czas wolny: możliwość indywidualnego zwiedzenia muzeów (np. figur woskowych lub tatuażu) a także możliwość skorzystania z walorów kulinarnych miejscowej kuchni we własnym zakresie czy zakupów w przystępnych cenach. Przejazd na Riwierę Adriatycką. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 – Ravenna, dawna stolica Imperium Rzymskiego 

Śniadanie. Wyjazd do Rawenny – miasta z najwspanialszymi w Europie Zachodniej mozaikami bizantyjskimi, dawnej stolicy Imperium Rzymskiego. Zwiedzanie jednego z najcenniejszych zabytków miasta – Bazyliki San Vitale oraz Muzeum Narodowego z bogatymi zbiorami płyt nagrobnych, kolekcją tkanin, wyrobami z kości słoniowej, ikonami, monetami i bronią; wewnątrz znajdują się ponadto XIV wieczne freski przedstawiające sceny z życia Świętej Klary. Odwiedzenie kościoła San Francesco i grobu Dante Alighieri – twórcy języka włoskiego, a także słynnej barokowej katedry, kościoła Sant’Apolinare Nuovo z mozaikami wykonanymi w rożnych okresach przez rozmaitych artystów – cennym dziełem tej bazyliki jest bardzo realistyczne ujęcie scen z życia Chrystusa ze statycznymi postaciami na złotym tle oraz bizantyjska ambona. Czas wolny. Powrót na Riwierę Adriatycką. Wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 – Tranzyt do Polski 

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przejazd przez Północne Włochy, Austrię i Niemcy.

Dzień 10 – Tranzyt do Polski 

Przyjazd do miejsca zakończenia wycieczki we wczesnych godzinach porannych.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od godzin rezerwacji.
Uczestnik wycieczki musi posiadać dowód osobisty lub paszport.

Włoskie wakacje w północnych Włoszech – 10 dni

Cena zawiera:

  1. 8 noclegów w hotelu*** w Rimini, 8 śniadań i 7 obiadokolacji, 1 obiad, 1 kolacja z muzyką oraz opłaty klimatyczne
  2. Ubezpieczenie NW, KL
  3. W ramach ceny zapewniamy wycieczki do: Asyżu, Montepulciano, Bolonii, Ferrary, Rawenny, Republiki San Marino i na Zamek Gradara.
  4. Transport autokarowy z obsługą 2 kierowców, bar, TV, opłaty wjazdowe do miast (check point), opłaty parkingowe
  5. Opiekę pilota z językiem włoskim, pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
  6. Wieczór z muzyką na żywo z przekąskami.

Cena nie zawiera:

  • Obowiązkowej opłaty od każdego turysty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Pin It on Pinterest