Włochy w młodzieżowym stylu, historia, kultura, rozrywka – 7 dni

Włochy w młodzieżowym stylu, historia, kultura, rozrywka – 7 dni

Włochy w młodzieżowym stylu, historia, kultura, rozrywka – 7 dni

Dzień 1 Tranzyt do Włoch

Zbiórka uczestników w umówionym miejscu o ustalonym czasie (wczesna godzina poranna). Przejazd do Włoch. Po drodze postój na posiłek we własnym zakresie. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji.

Dzień 2 Wenecja, Fiuggi

Śniadanie. Przyjazd na przedmieścia Wenecji. Rejs statkiem do przystani w okolicach centrum historycznego. Pobyt na Placu Św. Marka, Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, Most westchnień. Powrót statkiem do autokaru. Przejazd do hotelu w uzdrowisku Fiuggi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Watykan, Monte Cassino

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie z przewodnikiem: Muzea Watykańskie –najbogatsze
i najważniejsze muzea na świecie, Kaplica Sykstyńska, Bazylika Św. Piotra – w niej cenne dzieła, m.in. baldachim z brązu nad grobem Św. Piotra – wykonany przez G.L. Berniniego a także słynna Pieta Michała Anioła. Odwiedzenie grobu Papieża Jana Pawła II. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na Monte Cassino. Odwiedzenie cmentarza żołnierzy polskich poległych w walkach podczas II Wojny Światowej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 Rzym

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta renesansowego, barokowego i starożytnego
z przewodnikiem: Zamek Św. Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Łuk Konstantyna. Podczas zwiedzania – czas wolny na włoską pizzę i przepyszne rzymskie lody. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Asyż / Riwiera Adriatycka

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Odwiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynnym kościołkiem „Porcjunkula” – wybudowanym przez Św. Franciszka oraz Kaplica Relikwii – miejsce śmierci Świętego. Odwiedzenie Bazyliki Św. Franciszka z grobem Świętego oraz licznymi freskami mistrza Giotto. Czas wolny na zakup pamiątek i lody. Przejazd na Wybrzeże Adriatyku. Pobyt na plaży (Costa Romagnola). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 „Mirabilandia”

Śniadanie. Przejazd w okolice Rawenny do największego włoskiego parku atrakcji – „Mirabilandia” (największy w Europie „Diabelski Młyn”, a także najbardziej ekstremalna kolejka górska „Katun”
i niesamowicie szybka i „Speed”). Całodzienny pobyt w ,,Mirabilandii” – zabawa, atrakcje oraz rozrywka dla każdego. lub zamiennie zwiedzanie parków tematycznych Włochy w Miniaturze
i Oltremare. Wewnątrz posiłek – wliczony w cenę biletu. Wyjazd do Polski ok. godz. 18.00

Dzień 7 Tranzyt do Polski

Nocny przejazd tranzytowy przez Austrię i Czechy do Polski. Po drodze posiłek na terenie Polski płatny we własnym zakresie. Powrót do umówionego miejsca w godzinach popołudniowych.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od godzin rezerwacji. Uczestnik wycieczki musi posiadać dowód osobisty lub paszport.

Cena zawiera:

  1. 5 noclegów w hotelach trzygwiazdkowych ze śniadaniem wzmocnionym i obiadokolacją
  2. Ubezpieczenie NW, KL
  3. Transport autokarowy, bar, TV z obsługą 2 kierowców, opłaty wjazdowe do miast (Check point), opłaty parkingowe
  4. Rejs statkiem w Wenecji (w obie strony)
  5. Bilety na komunikację miejską w Rzymie
  6. Bilety do Muzeów Watykańskich + rezerwacja: wejście bez kolejki oszczędność czekania w kolejkach (3 godz. muzea + 3 godz. bazylika)
  7. Bilety do parku rozrywki ,,Mirabilandia” + posiłek lub zwiedzanie parku tematycznego Włochy w Miniaturze i Oltremare.
  8. Opiekę pilota – pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych,
  9. Opłatę za przewodników miejscowych opłata przewodnika w Muzeach Watykańskich i Bazylice Św. Piotra + system nagłaśniający (słuchawki), opłata przewodnika na tour po Rzymie + system nagłaśniający (słuchawki)

 Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.

Cena nie zawiera:

  • Ewentualnych opłat klimatycznych pobieranych bezpośrednio w hotelach: ok. 1,5 – 2,5 euro od osoby.

Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu. Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e-mailową.

Włochy w młodzieżowym stylu, historia, kultura, rozrywka – 7 dni

Pin It on Pinterest