Rumunia z Bułgarią – „Po piętach Draculi nad Czarne Morze”

Rumunia z Bułgarią –  „Po piętach Draculi nad Czarne Morze”

Wakacje 2020 – Rumunia z Bułgarią – „Po piętach Draculi nad Czarne Morze”

Wakacje 2020 – Rumunia z Bułgarią – „Po piętach Draculi nad Czarne Morze”

Terminy:

Termin – 12 – 21.07.2020r. – 2390,- zł przy grupie 50 os., 2490,- zł przy grupie 45 os., 2590,- zł przy grupie 40 os.

Rumunia z Bułgarią - „Po piętach Draculi nad Czarne Morze” 1wersja oferty do druku
Potwierdzeniem zapisania się jest wpłata zaliczki w wysokości 700 zł najpóźniej do  10 stycznia 2020r.

1 dzień –  sobota/niedziela – zbiórka o godzinie 22:45 wyjazd około 23:00, (na trasie przewidziane krótkie postoje higieniczne i wynikające z czasu pracy kierowców) Po zbiórce, wyruszamy ku słońcu i przygodzie. Trasą, prowadzącą m.in. przez Morawy i Wielką Nizinę Węgierską dotrzemy w godzinach popołudniowych do Rumunii, gdzie przekroczymy granicę w okolicy miasta Arad. Miniemy jeszcze Timisoarę by przed wieczorem dotrzeć do miasta Deva w Siedmiogrodzie (Transylwania). Przed nocą wjedziemy jeszcze kolejką terenową na szczyt górującego nad miastem wzniesienia i zobaczymy ruiny pierwszego na naszej trasie „zamku chłopskiego”. Obiadokolacja i nocleg w Hotelu***.

 2 dzień poniedziałek – po śniadaniu udamy się w miejsce tyleż piękne co osobliwe. W otoczeniu pozostałości hut, stalowni i walcowni z czasów Ceausescu, odnajdziemy jedną z najpiękniejszych warowni Siedmiogrodu – Zamek w Hunedoarze. Około południa dotrzemy do Sybinu (Sibiu), w który zwiedzimy otoczone średniowiecznymi murami Stare Miasto. Zachowało ono nie tylko historyczny ratusz, kościoły, kamienice, ale i dawny saski klimat. Podążając dalej Doliną Aluty (Olt), wijącej się na przedpolu Karpat Fogaraskich, dotrzemy jeszcze przed wieczorem do Zamku Bran, który przez lata promowano jako siedzibę hrabiego Draculi (Włada Palownika), opisanego w powieści Brama Stokera. Choć Draculi może nawet nigdy tam nie było, nas nie może zabraknąć. Wizyta u stóp zamku pozwoli nam podziwiać piękno i niezwykłą lokalizację tej średniowiecznej warowni. Kolację zjemy i noc spędzimy w Hotelu***.

 3 dzień – wtorek – po śniadaniu, jadąc przełomową Doliną Prahovy, przetniemy łańcuch Karpat i znajdziemy się na Nizinie Wołoskiej. Wcześniej jednak zwiedzimy „rumuńskie Zakopane” (Sinaia), a w nim zobaczymy rezydencję króla Karola IZamek Peles. Tego dnia odwiedzimy również stołeczny Bukareszt, gdzie odbędziemy spacer Aleją Zwycięstwa (Calea Victoriei) wyszukując zachowane do naszych czasów perełki architektury XIX w., którym w przeszłości Bukareszt zawdzięczał miano „Paryża Wschodu”. Zobaczymy również wysunięty najdalej na północ Europy karawanseraj oraz przykład komunistycznej utopii i szaleństwa – Bulwar Unirii z Pałacem Parlamentu. Wieczorem tego dnia dotrzemy już nad Morze Czarne w Bułgarii, gdzie po kolacji zakwaterujemy się w Hotelu**** w Bałcziku.

 4 dzień –  środa – śniadanie, rekreacja i wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg. W Bałcziku polecamy również rozkoszny spacer w ogrodach „Cichego gniazda” – letniej rezydencji Królowej Marii.

 5 dzień – czwartek – śniadanie,  przejazd na wycieczkę do Warny, szczycącej się historią sięgającą VI w. p.n.e., (gr. Odessos). Odwiedzimy w niej symboliczne mauzoleum polskiego króla Władysława Warneńczyka, znajdujące się w miejscu gdzie poległ, między trackimi kurhanami. Zobaczyć można tu także makietę pola bitwy, broń, działa, chorągwie i pancerze rycerskie. Odwiedzimy również Klasztor Aładża – średniowieczny monastyr skalny. Po powrocie do Hotelu (późnym popołudniem): czas na rekreację i wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

 6 dzień – piątek – śniadanie, rekreacja i wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg. W tym dniu możemy *opcjonalnie zorganizować wyjazd na tzw. „Wieczór bułgarski” (dodatkowo płatne).

 7 dzień – sobota – śniadanie, rekreacja i wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – niedziela – owiani czarnomorską bryzą, po śniadaniu zaczniemy nasz niespieszny powrót do Polski. Tego dnia wrócimy w okolice Gór Bucegi, gdzie zwiedzimy największy z warownych zamków chłopskich – Zamek Rasnov. Późne popołudnie spędzimy zaś w Braszowie (niem. Kronstadt), gdzie w trakcie spaceru podziwiać będziemy jego fortyfikacje, ratusz i kamienice wokół średniowiecznego rynku, a także tzw. Czarny Kościół. Kolację zjemy i noc spędzimy tego dnia ponownie w Hotelu*** .

9 dzień – 20.07.2020 poniedziałek – przedostatniego dnia naszej eskapady, udamy się po śniadaniu w kierunku północnego Siedmiogrodu. W drodze mijać będziemy Feldioarę (Marienburg), będącą na początku XIII w. stolicą Państwa Krzyżackiego, a przede wszystkim liczne warowne kościoły – osobliwość tego regionu. Jeden z nich (Homorod) spróbujemy zobaczyć od środka. Około południa dotrzemy zaś do miasta Sighisoara, zwanego czasem jedyną żyjącą cytadelą Europy. W otoczonej niemal kompletnym pierścieniem murów twierdzy, zobaczymy m.in. Wieżę Zegarową, dom urodzenia Włada Palownika, Katedrę oraz tzw. Schody kanoników. Na wieczór, kolację i nocleg dotrzemy niemal na granicy Węgier, gdzie spędzimy noc w Hotelu***.

10 dzień – wtorek – po śniadaniu przekroczymy granicę węgierską i przez Węgry, Słowację oraz północny fragment łuku Karpat powrócimy w godzinach późnonocnych do Polski.

Kalkulacja obowiązuje przy kursie euro od 4,3 do 4,5 zł.

Terminy:

I termin – 28.06 – 07.07.2020r. – 2390,- zł przy grupie 50 os., 2490,- zł przy grupie 45 os., 2590,- zł przy grupie 40 os.

II termin – 12 – 21.07.2020r. – 2390,- zł przy grupie 50 os., 2490,- zł przy grupie 45 os., 2590,- zł przy grupie 40 os.

 

Cena obejmuje:

Cztery noclegi tranzytowe w Rumunii w hotelach*** z HB (HB – Half Board – śniadanie i kolacja), 5 noclegów w Bułgarii w hotelu**** w Bałcziku z HB, zapewniamy pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, bogaty program turystyczny, ubezpieczenie KL 40 tys. zł i NW 40 tys. zł, opiekę pilota na całej trasie, przewodników miejscowych.

Cena nie obejmuje:

Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł. Ujętego *opcjonalnie w programie „Wieczoru bułgarskiego” (28 euro). Biletów wstępu do obiektów i atrakcji nie ujętych w programie imprezy, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które wynoszą około 3% (wartości imprezy) i ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

Ujęte w cenie wstępy do obiektów i atrakcji przewidzianych podczas wycieczki:

Deva – wjazd kolejką widokową na ruiny „zamku chłopskiego”, zwiedzanie zamku w Huenedoarze (z zewnątrz), zwiedzanie Sybinu, zwiedzanie zamku Bran, (z zewnątrz), zamek Peles w Sinaia (z zewnątrz),  zwiedzanie Bukaresztu, mauzoleum Władysława Warneńczyka, klasztor Aładża, zwiedzanie zamku chłopskiego w Rasnovie, zwiedzanie Brasova, zwiedzanie kościoła obronnego Homorod, zwiedzanie Sighisoary.

Transport:

Transport autokarowy, z obsługą 2 kierowców. Wyjazd z Polski około godziny 23:00 pierwszego dnia wycieczki, powrót przewidziany w godzinach  późnonocnych 10 dnia wycieczki.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Uczestnik wyjazdu musi posiadać dowód osobisty lub paszport.

 

 

 

Pin It on Pinterest