Poznajemy Litwę – Troki, Wilno, Kowno, Kernave – wycieczka 4 dniowa

Poznajemy Litwę – Troki, Wilno, Kowno, Kernave – wycieczka 4 dniowa

Poznajemy Litwę – Troki, Wilno, Kowno, Kernave – wycieczka 4 dniowa

1 dzień – Zbiórka uczestników wycieczki w wyznaczonym miejscu, wyjazd do Trok. Zwiedzanie Trok: Karaimska Kenesa, zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Księcia Witolda na wyspie, zakupy na straganach, przejazd na nocleg zakwaterowanie, obiadokolacja, 1 godziny w parku wodnym, lub możliwość skorzystania ze *SPA nocleg.

2 dzień śniadanie, przejazd do Wilna, całodzienne zwiedzanie miasta w programie m.in. Ostra Brama, Kościół Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, Katedra wileńska, zaułek Bernardyński wraz z domem A. Mickiewicza, Uniwersytet Wileński Stefana Batorego, w trakcie dnia przerwa na wypicie kawy lub posiłek, powrót do hotelu, obiadokolacja, 1 godziny w parku wodnym lub możliwość skorzystania ze *SPA nocleg, nocleg.

3 dzień śniadanie, przejazd do Wilna, zwiedzanie galerii bursztynu, cmentarz Antokolski, Góra Trzech Krzyży, przejazd do pierwszej stolicy Litwy – Kernawe – zwanej litewską Troją, po drodze największa na Litwie dąbrowa, kamień pogański z runami, centrum informacji parku regionalnego rzeki Wilii, w trakcie dnia przerwa na wypicie kawy lub posiłek, powrót do hotelu, *możliwość zorganizowania rejsu statkiem w Trokach, obiadokolacja, *możliwość zorganizowania wieczorku z muzyką, nocleg.

4 dzień – śniadanie, przejazd do Kowna (najbardziej litewskiego ze wszystkich litewskich miast): zwiedzanie miasta, m.in.: Starego Miasta, ruin zamku kowieńskiego, ratusza, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, spacer po Alei Wolności. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku granicy polsko – litewskiej, obiad na trasie, powrót w godzinach późno wieczornych.

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dowód osobisty lub paszport.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Świadczenia:

  1. 3 noclegi w hotelu***, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
  2. Wyżywienie:
  • 1 dzień obiadokolacja, 2 i 3 dzień śniadanie, obiadokolacja 4 dzień śniadanie, obiad na trasie
  1. Transport autokarowy
  2. Opieka pilota, usługi przewodnickie ubezpieczenie NW i KL
  3. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów na Litwie lub atrakcji rekreacyjnych

Zamek w Trokach, Muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński, 2 godziny w Aquaparku w Trokach w ramach noclegu w hotelu.

*Usługi dodatkowo płatne

Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.

Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu. Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e-mailową.

 

 

Pin It on Pinterest