Wycieczka z przygodą do Srebrnej Góry – wycieczka 3 dniowa

Wycieczka z przygodą do Srebrnej Góry – wycieczka 3 dniowa

Wycieczka z przygodą do Srebrnej Góry  – edukacja i integracja – wycieczka 3 dniowa

Dzień 1: Zbiórka przy szkole o godzinie 7:45, wyjazd o 8:00. Dotarcie do ośrodka w Srebrnej Górze  około godziny 13:30, zakwaterowanie, około14:00. obiad(Rosół drobiowy z makaronem, Filet z kurczaka w złocistej panierce z ziarnami słonecznika podany z frytkami i surówką, Zimne napoje). Przejazd do Folwarku Szyfrów Historia Dolnego Śląska w interaktywnej zabawie przeniesionej rodem z gier komputerowych. Zadaniem jest wyjście z pokoju w mniej niż 60 minut, każdy z nich, jest opowieścią, której jesteście głównymi bohaterami, gdzie musicie wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem i przede wszystkim, działać zespołowo. Cztery pokoje-epoki: Tajemnica Riese rok 1945 – koniec II wojny światowej, skradzione złoto Dolnego Śląska, Kazamaty rok 1807 – Napoleon zdobywa Twierdzę Kłodzką, jesteś ostatnim Pruskim jeńcem, Zaraza rok 1606 – epidemia Dżumy we Frankenstein – zagadka grabarzy i ich trującego proszku, Grobowiec rok 1855 – odnalezione wejście do grobowca Marianny Orańskiej. Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim. Wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej, pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza gór Bardzkich. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mogli zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – czaplom, perkozom, sarnom i… dzikom! Przejazd kolejką turystyczną. Kolacja — Doskonała pizza na własnym cieście: all you can eat, zimne napoje. Wieczór filmowy, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, W godzinach dopołudniowych Tyrolka i ścianka wspinaczkowa.zajęcia alpinistyczne na nowej ściance wspinaczkowej oraz emocjonujący zjazd tyrolką. Uczestnicy poznają podstawy alpinistyki, zapoznają się ze sprzętem wspinaczkowym i technikami asekuracji na ściance. Obiadzupa pomidorowa, gulasz drobiowy w sosie własnym z makaronem i surówką, zimne napoje. Srebrna Góra – Śladami XVIII wiecznych fortów: Najciekawsze zakątki i ciekawostki miasteczka w towarzystwie żołnierza regimentu pruskiego. Historia największej górskiej twierdzy w Europie, pokaz strzału z broni czarnoprochowej, opowieści o życiu w koszarach. Zwiedzanie Twierdzy Donjon  – najniższe poziomy twierdzy i Kazamata Studzienna, sala tortur i mini muzeum. KolacjaOgnisko na Tarasach Sokółki: Kiełbaski, nuggets’y, pieczywo, sosy. Wieczorne gry i zabawy sportowe w plenerze, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, miejska gra terenowa – „10 srebrnych talarów”. Uczestnicy podzieleni na konkurujące grupy, wyposażeni w mapę oraz instrukcję gry muszą odnaleźć i zebrać jak największą liczbę srebrnych talarów. Grupa która zbierze ich więcej – wygrywa. Podczas gry trzeba będzie rozwiązywać zagadki logiczne, pytać mieszkańców o wskazówki i orientować się w zabytkowej zabudowie starego miasteczka górniczego. Około godziny 12:30 – 13:00 obiad – zupa ogórkowa, Kotleciki mielone w akompaniamencie ziemniaczków i surówki, zimne napoje. Wyjazd w drogę powrotną około 14:00. Powrót przewidziany do miejsca wyjazdu

Kolejność realizowanych punktów programu może ulec zmianie.

 Świadczenia:

  1. Noclegi w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV LCD i bezprzewodowym internetem.
  2. Wyżywienie:
  • 1 dzień: obiad i kolacja, 2 dzień – śniadanie, obiad, kolacja grillowa, 3 dzień – śniadanie, obiad (śniadania w formie bufetu)
  1. Transport autokarowy
  2. Opiekę instruktorów, program realizowany zgodnie z powyższym opisem. Punkty ujęte w programie mogą być zamieniane na inne aktywności.

Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników – minimum 40 osób, miejsca wyjazdu grupy.
Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e_mailową.

Wycieczka z przygodą do Srebrnej Góry  – edukacja i integracja – wycieczka 3 dniowa

Pin It on Pinterest