Poznajemy Góry Świętokrzyskie – wycieczka 5 dniowa

Poznajemy Góry Świętokrzyskie – wycieczka 5 dniowa

Dzień 1: Zbiórka uczestników wycieczki w wyznaczonym miejscu, przejazd do Kielc zwiedzanie Centrum Geoedukacji* (zwiedzanie Galerii Ziemi, Podróż do wnętrza Ziemi, zajęcia warsztatowe), następnie zwiedzanie Kielc (Katedra, Pałac Biskupów krakowskich), zwiedzanie rezerwatu geologicznego Kadzielnia, przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – Śniadanie, wyjazd na całodniową wycieczkę. Przejazd do Bodzentyna zajęcia w ośrodku edukacyjnym, przejazd do Nowej Słupi wejście na Łysą Górę, zwiedzanie kościoła pw. Św. Trójcy oraz Muzeum Przyrodniczego ŚPN, przejście do Gołoborzy, wycieczka grzbietem Łysogór, spotkanie z świętokrzyską czarownicą w Babyjagowie. Przejazd do Aquaparku pobyt 1 godzinny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – Śniadanie, wyjazd na całodniową wycieczkę. Przejazd do Ujazdu – zwiedzanie ruin potężnego Zamku Krzyżtopór, przejazd do Sandomierza – zwiedzanie miasta (Brama Opatowska, Katedra). Przejazd od Kurozwęk – zespół pałacowy, park, mini ZOO, „Safari bizon” możliwość zobaczenia jedynego stada bizonów w Polsce. Powrót do miejsca noclegu, obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 4 – Śniadanie, wyjazd do Skarżyska-Kamiennej – zwiedzanie Muzeum Orła Białego, przejazd do Wąchocka miasta występującego w kawałach, zobaczenie pomnika sołtysa, zwiedzanie zespołu klasztorno-kościelnego cystersów z XII w., przejazd do Starachowic zwiedzanie Ekomuzeum – Muzeum Przyrody i Techniki* Powrót do miejsca nocleg,u pobyt w Aquaparku w Nowinach. Około 1830 obiadokolacja.

 Dzień 5- Śniadanie, przejazd do największej atrakcji regionu – Jaskini Raj*, zwiedzanie Zamku w Chęcinach przejazd do Oblęgorkazwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza. Wyjazd w drogę powrotną, obiad na trasie. Powrót w godzinach wieczornych.

 *obiekty wymagają rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

Świadczenia:

  1. 4 noclegi w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, pokoje 4, 5 osobowe, łazienki ogólnodostępne lub innej bazie noclegowej na życzenie.
  2. Wyżywienie: 1 dzień obiadokolacja, 2, 3 i 4 dzień śniadanie, obiadokolacja, 5 dzień śniadanie, obiad.
  3. Transport autokarowy
  4. Opieka pilota, usługi przewodnickie i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

 Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.

 Inne obiekty możliwe do zwiedzania na trasie;

Rezerwat Archeologiczno-Przyrodniczy Krzemionki k. Ostrowca Świętokrzyskiego, Skansen w Tokarni, Muzeum Zegarów w Jędrzejowie…

 Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu. Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e-mailową.

Pin It on Pinterest