Poznajemy Beskid Śląski – wycieczka 4 dniowa

Poznajemy Beskid Śląski – wycieczka 4 dniowa

Dzień 1 – Zbiórka uczestników wycieczki w wyznaczonym miejscu, wyjazd do Pszczyny, zwiedzanie: Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, obejrzenie filmu 3D o żubrach lub lekcja przyrodnicza na terenie zagrody, spacer po parku, zwiedzanie Zamku w Pszczynie. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie grupy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 – śniadanie, zabranie prowiantu na drogę, wyjazd na całodniową wycieczkę – Wyprawa do źródeł Wisły: wejście na szczyt Baraniej Góry wzdłuż Białej Wisełki, odpoczynek na szczycie, panorama na Beskid Śląski i Żywiecki, odpoczynek w schronisku, zejście wzdłuż Czarnej Wisełki. Poznajemy walory przyrodnicze Beskidu Śląskiego. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, możliwość zorganizowania dyskoteki, lub zajęcia sportowe nocleg.

Dzień 3 – Śniadanie, zabranie prowiantu na drogę, wyjazd na całodniową wycieczkę. Przejazd z przeł. Kubalonka do Wisły Czarnej obok rezydencji prezydenckiej, zwiedzanie zapory, przejazd do Wisły – miasta Małysza, skocznia Malinka, spacer po centrum miasta, przejazd do Istebnej Jasnowice – pobyt w Galerii Kukuczka lub zamiennie dom Kukuczki, przejazd do Jaworzynki spacer do Trójstyku (miejsce zejścia się granic Polski, Słowacji, Czech), powrót do ośrodka, obiadokolacja, możliwość zorganizowania dyskoteki, nocleg.

Dzień 4 – Śniadanie, wyjazd do Koniakowa pogadanka w Galerii Tadeusza Ruckiego – Chata na Szańcach przejazd do Istebnej – zwiedzanie chaty regionalnej Kawuloków, przejazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej. Wyjazd w drogę powrotną, obiad na trasie. Powrót przewidziany w godzinach wieczornych.

 *obiekty wymagają rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

 Świadczenia:

  1. 3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.
  2. Wyżywienie: 1 dzień obiadokolacja, 2 i 3 dzień śniadanie, prowiant na drogę, obiadokolacja,
    4 dzień śniadanie, obiad
  3. Transport autokarowy
  4. Opieka pilota, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zaplanowanych w programie: (Pokazowa zagroda żubrów w Pszczynie, film 3D o żubrach, Zamek w Pszczynie, Galeria Kukuczka lub dom Kukuczki, zwiedzanie Wisły i Trójstyku, Chata na Szańcach – T. Ruckiego, Chata Kawuloka, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej)

 Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.

 Inne obiekty możliwe do zwiedzania na tej trasie:

(Kopalnia Guido w Zabrzu, Sztolnia Czarnego Pstrąga i Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Świerka Istebniańskego i hodowli Głuszca, Elektrownia szczytowo – pompowa Porąbka – Żar, kolejka na górę Żar, kolejka na Czantorię lub Stożek…)

Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu. Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e-mailową.

Pin It on Pinterest