Kotlina Jeleniogórska, Drezno – wycieczka 3 dniowa

Kotlina Jeleniogórska, Drezno – wycieczka 3 dniowa

Kotlina Jeleniogórska, Drezno – wycieczka 3 dniowa

Kotlina Jeleniogórska, Drezno – wypoczynek i integracja, zwiedzanie atrakcji okolic Szklarskiej Poręby,  Drezna, podziemi w Kowarach oraz Świdnicy.

Poznajemy wodospad Szklarki i historię Walończyków w Sudetach.
1 dzień
– zbiórka uczestników wycieczki na Dworcu Wschodnim w Warszawie o 6:45. Wyjazd o 7:00, do Szklarskiej Poręby,. Od około 13:30 zwiedzanie  Leśnej Huty – nawiązującej do tradycji szklarskich Kotliny Jeleniogórskiej, około 14:30 spacer do Chaty Walońskiej, od 15:00 uczestniczenie w walońskiej celebrze nawiązującej do tradycji Walończyków w rejonie Karkonoszy. Około 16:00 spacer w kierunku Wodospadu Szklarki. O godz. 18:30 obiadokolacja. *Możliwość zorganizowania wieczorku integracyjnego.

 Poznajemy zabytki Drezna.
2 dzień
– śniadanie (zabranie prowiantu), o godz. 7:00 wyjazd do Drezna. Około godziny 10:00 rozpoczęcie zwiedzania miasta: Opera, Zwinger, Katedra, Kościół Mariacki, poczet elektorów saskich, tarasy nad Łabą z punktem widokowym. Zwiedzania Galerii Dawnych Mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) – jedna z najlepszych na świecie galerii malarstwa do XVIII wieku, Kolekcja Porcelany (Porzellanansammlung), w południowym skrzydle Zwingeru, ukazuje słynną porcelanę miśnieńską oraz chińską. Powrót do ośrodka około 19:00, obiadokolacja, około 20:00.

 Poznajemy sztolnie w Kowarach i kupieckie miasto Świdnicę
3 dzień –
śniadanie, około  9:30 wyjazd do Kowar – od około 10:00 zwiedzanie podziemnych sztolni w Kowarach. Świdnicy, około 11:30 przejazd do  Świdnicy, od około godziny 13:00 zwiedzanie Kościoła Pokoju – obiektu wpisanego na listę UNESCO, od około 13:30 przejazd do katedry Św. Stanisława i Wacława, spacer uliczkami Świdnicy, obiad w Świdnicy lub na trasie około godziny 16:00. Wyjazd w drogę powrotną około 17:00. Planowany powrót około godziny 21:30 – 22:00.

Świadczenia:

  1. 3 noclegi w OW lub Hotelu, pokoje 2, 3, 4  osobowe z łazienkami.
  2. Wyżywienie: 1 dzień – obiadokolacja, 2  dzień śniadanie i obiadokolacja, 3 dzień – śniadanie, obiad..
  3. Transport autokarowy.
  4. Ubezpieczenie NW i KL podczas wyjazdu do Drezna
  5. Opieka pilota, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zaplanowanych w programie: (Leśna Huta, Chata Walońska, zwiedzanie Drezna z przewodnikiem, Gemäldegalerie Alte Meister, Sztolnie w Kowarach,  Kościół Pokoju, katedra Św. Stanisława i Wacława).

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Osobą zainteresowanym przesyłamy szczegółowy program drogą e-mailową
Uczestnik wyjazdu musi posiadać dowód osobisty lub paszport.

Kotlina Jeleniogórska, Drezno – wycieczka 3 dniowa

Pin It on Pinterest