Kotlina Jeleniogórska, Drezno, Saksonia, Praga – wyc. 5 dniowa

Kotlina Jeleniogórska, Drezno, Saksonia, Praga – wyc. 5 dniowa

Kotlina Jeleniogórska, Drezno, Saksonia, Praga – wyc. 5 dniowa

Kotlina Jeleniogórska, Drezno, Saksonia, Praga – wyc. 5 dniowa– wycieczka 5 dniowa – Szklarska Poręba, Karpacz, Drezno, Szwajcaria Saksońska, Kowary, Sobieszów, Świdnica

1 dzień – zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu w godzinach rannych. Wyjazd do Szklarskiej Poręby, przejście do Starej Chaty Walońskiej, uczestniczenie w „Walońskiej Celebrze”, przejście do Wodospadu Szklarki, przejazd do Zachełmia – wycieczka piesza do enklawy KPN na Górę Chojnik w Sobieszowie – ruiny zamku, panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Przejazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie grupy, obiadokolacja,  nocleg.

2 dzień – Śniadanie, wyjazd do Drezna. Zwiedzania miasta: Opera, Zwinger, Katedra, Kościół Mariacki, poczet elektorów saskich, tarasy nad Łabą z punktem widokowym. Możliwość zwiedzania Galerii Dawnych Mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister)jedna z najlepszych na świecie galerii malarstwa do XVIII wieku, Kolekcja Porcelany (Porzellanansammlung), w południowym skrzydle Zwingeru, ukazuje słynną porcelanę miśnieńską oraz chińską. Powrót do ośrodka w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – Śniadanie, wyjazd do Pragi, zwiedzanie miasta, Hradczany – zmiana warty, Zamek Praski – Hrad, Katedra Św. Wita, Klasztor na Strachowie, Loreta, Mala Strana, Most Karola, Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, pomnik Św. Wacława. Powrót do ośrodka w godzinach wieczornych,  obiadokolacja, nocleg.

 4 dzień – Śniadanie, wyjazd na całodniową wycieczkę na trasie: Kowary – zwiedzanie Muzeum Miniatur Dolnego Śląska, przejazd do Kopalni Uranu w Kowarach- zwiedzanie podziemnej trasy, kontynuowanie wycieczki na trasie „Zamków i Ogrodów Dolnego Śląska”. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, możliwość zorganizowania dyskoteki, nocleg.

 5 dzień – Śniadanie, przejazd do Karpacza, zajęcia edukacyjne na terenie ośrodka edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego, czas na krótki spacer po Karpaczu. Przejazd do  Świdnicy zwiedzanie Kościoła Pokoju – obiekt wpisany na listę UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną, obiad na trasie. powrót w godzinach wieczornych.

 Świadczenia:

  1. 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 3, 4, 5 osobowe z łazienkami.
  2. Wyżywienie:
  • 1 dzień obiadokolacja, 2, 3 i 4  dzień śniadanie, obiadokolacja, 5 dzień śniadanie, obiad
  1. Transport autokarowy.
  2. Podczas wyjazdu za granicę uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty.
  3. Ubezpieczenie NW i KL na dzień wyjazdu za granicę
  4. Opieka pilota, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zaplanowanych w programie: (Chata Walońska, Ruiny Zamku Chojnik w Sobieszowie, zwiedzanie Drezna z przewodnikiem, zwiedzanie zamku Konigstein, zamku Stolpen i labiryntu skalnego Bastei, Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, Sztolnie w Kowarach, Zamki i Pałace Doliny Bobru, ośrodek edukacyjny KPN, Kościół Pokoju w Świdnicy)

*obiekty wymagają rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

 Inne obiekty możliwe do zwiedzania zamiennie na tej trasie: (Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Bitwy Legnickiej na Legnickim Polu, Zamek Grodziec, Muzeum Kargula i Pawlaka, wodospad Kamieńczyka, wjazd i zjazd kolejką na Szrenicę, wjazd i zjazd kolejką na czarną Kopę, Harrachov, Bozkov…)

Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.
Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu.

Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e-mailową

Kotlina Jeleniogórska, Drezno, Saksonia, Praga – wyc. 5 dniowa

Pin It on Pinterest