Alpy Bawarskie i Monachium – wycieczka 6 dniowa

Alpy Bawarskie i Monachium – wycieczka 6 dniowa

Alpy Bawarskie i Monachium – wycieczka 6 dniowa

Alpy Bawarskie i Monachium – wycieczka 6 dniowa

1 dzień – Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu godz. 4:45 wyjazd o 5:00,przejazd przez Niemcy do Bawarii, po drodze zatrzymanie się w Bambergu mieście z wpisaną na listę UNESCO starówką. Z tego regionu pochodzą też niemieccy kolonialiści, którzy osiedlili się w Wielkopolsce – bambrzy lub zwiedzanie Norymbergii. Przyjazd od Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg

2 dzieńJezioro Chiemsee, Zamek Herrenchiemsee, miasto Benedykta XVI
Śniadanie, od około 9:00 rozpoczynamy zwiedzanie od Prien am Chiemsee, przejazd statkiem po największym jeziorze Bawarii do wyspy Herrenchiemsee, spacer do zamku Krola Ludwika-II, kopii paryskiego Wersalu, przejazd do Traunstein, miasto młodości papieża Benedykta XVI, zwiedzenie najstarszego Browaru z kosztowaniem piwa i bawarskiego brezla zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

3 dzień Krajobrazy Bawarskich Alp Kraina Berchtesgaden- Tyrol
Śniadanie bufetowe, około 9:00 wyjazd. na trasę najpiękniejszym odcinkiem trasy alpejskiej do Berchtesgaden, wjechanie na górę Kehlstein
zwiedzanie kwatery Hitlera lub zamiennie (przy złej pogodzie), zwiedzenie Kopalni Soli w Berchtesgaden spacer nad Jeziorem Königssee do malowniczego zakątka, przejazd do hotelu, od godziny 20:00 do 23:00 obiadokolacja oraz wieczór integracyjny przy muzyce, nocleg.

4 dzieńBajkowy Zamek Neuschwanstein- Garmisch-Partenkirchen
Śniadanie bufetowe, około 9:00 wyjazd. do Neuschwanstein – bajkowy Zamek Neuschwanstein, po drodze zatrzymujemy się na cmentarzu żołnierzy i lotników alianckich, Spacer oraz dech zapierający widok z historycznego mostu Marienbrücke. W drodze powrotnej zwiedzamy kościół wpisany na listę światowych zabytków kultury UNESCO – Wieskirche oraz sławny ośrodek sportów zimowych Garmisch-Partenkirchen. Powrót do hotelu, obiadokolacja w hotelu, nocleg.

 5 dzień – Monachium– stolica Bawarii
Śniadanie bufetowe, około 9:00 wyjazd do Monachium, zwiedzenie z przewodnikiem, parku olimpijskiego, świat BMW centrum sprzedaży, wjazd na wieżę olimpijską, przejazd autobusem po najciekawszych placach i bulwarach Monachium, zwiedzenie z przewodnikiem starówki Monachium: Marienplatz i zabytkowy Rathaus, kościół Św. Michała, Katedra NMP, czas wolny do dyspozycji grupy, od godziny 19:00 obiadokolacja w Hofbrauhaus – największa piwiarnia Monachium. Około 22:00 wyjazd do kraju.

6 dzień – Powrót przewidziany w godzinach przedpołudniowych..

 *obiekty wymagają rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie
Uczestnik wycieczki musi posiadać dowód osobisty lub paszport

Cena zawiera:

  1. 4 noclegi ze HB (śniadania i obiadokolacje) w Hotelu*** w okolicach Monachium w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  2. 4 śniadania w formie bufetu, 4 obiadokolacje – napoje do kolacji dodatkowo płatne,
    1 obiad Hofbrauhaus w Monachium.
  3. Ubezpieczenie NW i KL
  4. Transport autokarowy, bar, TV z obsługą 2 kierowców
  5. Opieka pilota. i usługi przewodnickie w Bawarii.
  6. Bilety wstępu do następujących obiektów: (zwiedzanie Bambergu lub Norymbergii, rejs statkiem po Jezioro Chiemsee i zwiedzanie Zamku Herrenchiemsee, zwiedzanie browaru z degustacją, Kwatera hitlera lub Kopalnia Soli w Berchtesgaden, opłata muzyka za 3 godziny pracy w hotelu podczas wieczorku integracyjnego, Zamek Neuschwanstein, ogrody Pałacu Linderhof, wjazd na wieżę olimpijską)

Program stanowi propozycję, którą na życzenie można zmieniać.
Koszt wycieczki zależy od liczby uczestników, miejsca wyjazdu grupy oraz wybranych punktów programu.
Ustalamy go indywidualnie z zamawiającym drogą e-mailową.

Alpy Bawarskie i Monachium – wycieczka 6 dniowa

Pin It on Pinterest