Łotwa – Estonia – Szwecja – Finlandia – wycieczka 5 dniowa 12-16.08.2024 – lista zamknięta

Łotwa – Estonia – Szwecja – Finlandia – wycieczka 5 dniowa 12-16.08.2024 – lista zamknięta

12-16 .08.2024 – Lista zamknięta

Zapisz się

Poznajemy kraje Bałtyckie i Skandynawię – wycieczka ,,Cztery stolice w 5 dni”
(Ryga,  Tallin, Sztokholm,  Helsinki)  11/12 -16/17 sierpnia 2024 r.

1 dzień (11/12.08.2024 r. niedz./pon.) – Zbiórka uczestników wycieczki w wyznaczonym miejscu o godzinie 24:00, wyjazd o 00:15. Około 13:30 – 14:00 czasu łotewskiego (+1h do czasu polskiego) dotarcie do Rygi. W Rydze przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Od około 14:30 do 18:30 zwiedzanie stolicy Łotwy, która jest jednym z największych skupisk architektury secesyjnej w Europie: Stare Miasto (wpisane na listę UNESCO), Kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, Protestancka Katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), Plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Zamek Ryski, Parlament, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Obiadokolacja  w hotelu w Rydze około 19:00, nocleg

2 dzień (13.08.2024 r. wtorek) – śniadanie w hotelu. Około 8:30 przejazd do Tallina (miasto znajduje się na 7. miejscu w rankingu ,,najinteligentniejszych miast świata”. Firmę zakłada się tam w 18 minut. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki – Górne Miasto (Wzgórze Toompea, Zamek z Wieżą, Długi Herman, Katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, Baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, Baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie). W trakcie pobytu w Tallinie będzie czas wolny dla uczestników wycieczki. Około godziny 16:30 zaokrętowanie na prom do Sztokholmu. Wypłynięcie o godz. 18.00, obiadokolacja bufetowa  na promie, atrakcje muzyczne i taneczne, nocleg.

3 dzień (14.08.2024 r. środa) – śniadanie na promie. Przypłynięcie do Sztokholmu – stolica Szwecji, składająca się z 14 wysp, jest położona na archipelagu sztokholmskim, który łącznie liczy 24 tys. wysp, wysepek i skał przybrzeżnych. Miasto od zachodu oblewają wody jeziora Mälaren, zaś od wschodu styka się z wodami Bałtyku). Wyokrętowanie o godzinie 10:30 (odbieramy sobie utraconą wcześniej godzinę, czas jak w Polsce). Zwiedzanie miasta: Gamla Stan – Stare Miasto z labiryntem wąskich malowniczych uliczek, zamek, katedra św. Mikołaja, ratusz, gdzie odbywają się przyjęcia towarzyszące przyznawaniu nagrody Nobla. W trakcie pobytu w Sztokholmie będzie czas wolny dla uczestników wycieczki. Około godziny 15:30 zaokrętowanie na prom do Helsinek. Wypłynięcie o godz. 16.45, obiadokolacja bufetowa  na promie, atrakcje muzyczne i taneczne, nocleg.

4 dzień (15.08.2024 r. czwartek) – śniadanie na promie. Przypłynięcie do Helsinek. (dodajemy ponownie godzinę do czasu szwedzkiego) Stolica Finlandii – Helsinki skupiają jak w soczewce kwintesencję Finlandii. Wyjątkową atmosferę miejsce zawdzięcza kombinacji wpływów szwedzkich, rosyjskich, a także innych kultur. Pod względem architektury – niskiej, proste i funkcjonalnej – Helsinki zupełnie nie przypominają innych miast w Skandynawii. Zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii: Aleja Mannerheima i Budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół Protestancki Temppeliaukio – wstęp opcjonalny (we własnym zakresie, 8  euro), Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i Pomnikiem Cara Aleksandra II. Zaokrętowanie na rejs do Tallina.
W trakcie pobytu w Helsinkach będzie czas wolny dla uczestników wycieczki. Obiadokolacja na promie o godzinie 18:30, o godzinie 19:30 wypłynięcie promu z Helsinek. Około godziny 21:30 wyokrętowanie. Przejazd do hotelu w Tallinie, zakwaterowanie grupy.

5 dzień (16/17.08.2024 r. piątek) – Śniadanie w hotelu, wyjazd w drogę powrotną około 8:30. Powrót będzie realizowany z zachowaniem przerw higienicznych i na wypicie kawy.  Po przekroczeniu granicy Litwa – Polska  odbieramy zabraną wcześniej godzinę. Około godziny 17:00 – 18:00 grupa uda się na dwudaniowy obiad w ramach kosztów wycieczki. Powrót do Słupcy około 00:30 – 1:00.

 Koszt wycieczki przy grupie 50 – 54 osoby – 2890 zł

Cena wycieczki zwiera:

 1. Transport autokarowy z obsługą dwóch kierowców, opłaty parkingowe i drogowe.
 2. Nocleg w hotelu**** w Rydze ze śniadaniem i obiadokolacją w pokojach 2 osobowych.
 3. Rejs nocny Tallinn – Sztokholm ze śniadaniem bufetowym i obiadokolacją bogaty bufet szwedzki, trwający ok. 2 godzin – wino, piwo, napoje bez limitu.
 4. Rejs nocny Sztokholm – Helsinki ze śniadaniem bufetowym i obiadokolacją bogaty bufet szwedzki, trwający ok. 2 godzin, wino, piwo, napoje bez limitu.
 5. Rejs Helsinki – Tallin z obiadokolacją bogaty bufet szwedzki, trwający ok. 2 godzin, wino, piwo, napoje bez limitu.
 6. Nocleg w hotelu*** w Tallinie ze śniadaniem w pokojach 2 osobowych.
 7. Dwudaniowy obiad w Polsce w dniu powrotu.
 8. Promy na trasie Tallin – Sztokholm oraz Sztokholm – Helsinki (korzystanie z rozrywek na promie  – opłaty we własnym zakresie)
 9. Noclegi w kabinach 2 osobowych wewnętrznych bez okien.
 10. Ubezpieczenie NNW 20 000 zł i KL – 20 000 euro, oraz obowiązkowe opłaty na TFG i TFP.
 11. System Tour Guide – zapewniający odsłuch informacji przekazywanych przez przewodnika.
 12. Opieka pilota/przewodnika na trasie Kowno – Ryga – Tallin – Sztokholm – Helsinki – Tallinn – Kowno.

Cena wycieczki nie zwiera:

 • Ewentualnych możliwych opcjonalnie (dla chętnych) wstępów na trasie wycieczki. (Twierdza Fińska – 15 euro, Kościół w Skale w Helsinkach – 8 euro).

Informacje praktyczne:

 • Paszport nie jest wymagany. Wystarczy ważny dowód osobisty,
 • Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności w/w dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony,
 • Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy,
 • Dla uczestników wyjazdu po zapisaniu się na wycieczkę zostanie utworzona grupa w programie WhatsApp. Grupa będzie służyła przekazywaniu istotnych wiadomości przed rozpoczęciem wycieczki oraz będzie miejscem komunikatów organizacyjnych podczas jej trwania.

Zapisz się

Łotwa – Estonia – Szwecja – Finlandia – wycieczka 5 dniowa

Pin It on Pinterest